Kategoriler

Son Yorumlar

Aramızdan Ayrılanlar - 1983 Yılı Kara Muhabere (E) Astsubay Devre Sitesi
[…] Mustafa Cİhttp://karamuhabereastsb1983.org/?p=529VELEK […]
admin
#AstsubaylaraSözVerdiniz Bugün hakkını savunmaktan aciz olanlar yarın hak alındığında en önde koşarlar...Birlik beraberlik örneği göstererek arkadaşlarımın daha çok katılım sağlamaları…
AHMET GELEN
Merhaba Arkadaşlar. İyi haberlerinizi okumak ve duymak dileğiyle selamlar.

takvim

Ocak 2021
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategoriler

YIL 1975 AYLARDAN OCAK. unutulmamalı

https://www.facebook.com/groups/408696332495763/files

Ökkeş Kadri BAÇKIR’ın anıları

6 Mayıs 2012 Pazar, 13:07 itibariyle Mehmet Erol tarafından eklendi.

—————– 34 YIL ÖNCE, BUGÜN————————-

ÖNSÖZ; “”BEYNİMİZDE, EYLEME GEÇİRDİKLERİMİZDEN DAHA FAZLASINI TAŞIMIYORSAK, EYLEMEDE PEK FAZLA BİR ŞEY GEÇİREMEMİŞİZ DEMEKTİR.””

—-SAYGIDEGER MESLEKDAŞLARIM,

-ZAMAN NASILDA SU GİBİ AKIP GEÇİYOR, EVET TAM 34 YIL GEÇMİŞ ARADAN. O YILLARDA İLKOKULA DAHİ GİTMEYEN BAZI MESLEKDAŞLARIMIZ, BUGÜN NEREDEYSE EMEKLİ ÇAGINAGELMİŞLER, BELKİDE BU YIL EMEKLİ OLACAKLAR.

-PEKALA NEYDİ 34 YIL ÖNCESİNİN BİZLER İÇİN ÖNEM VE EHEMMİYETİ?

–DÖNEMİN MEVCUT HÜKÜMETİ BİR KARARNAME ÇIKARIYOR. KD. YZB, BİNBAŞI DÜZEYİNDEYAN ÖDEME ALAN KD.BAŞÇAVUŞLAR, EVET T.S.K. YA ASGARİ 20 YILINI, EMEGİNİ, TERİNİ, KANINI, CANINI VERMİŞ ASSUBAY KD.BAŞÇAVUŞLAR ASTEGMEN SEVİYESİNE DÜŞÜRÜLÜYOR. HAKKANİYET ÖLÇÜLERİNE ASLA VE ASLA UYMAYAN, HAKSIZ VE ADALETSİZ, ALEL ACELE ÇIKARILAN BU KANUN HÜKMÜNDEKİ KARARNAME T.S.K. DA GÖREV YAPAN ASSUBAY’LARDA BÜYÜK BİR MORAL BOZUKLUGU VE HUZURSUZLUK YARATIYOR. ZAMANIN İLETİŞİM VE HABERLEŞME İMKANINDAN YOKSUN BİR ŞEKİLDE HAKLI SESİMİZİ MEVCUT HÜKÜMET’E DUYURABİLMENİN BİR TEK YOLU, SES GETİRECEK BİR EYLEM PLANLAMAK VE UYGULAMAK.

-ÖYLEDE YAPIYORUZ. 9-10-11-12 OCAK 1975 TE 4 GÜN GÖREVE GİTMİYORUZ. 2500 CİVARINDA NEREDEYSE TAMAMI TEKNİK PERSONELDEN OLUŞAN ASSUBAY’LAR. BU EYLEME 30 KADAR DENİZCİ ARKADAŞIMIZDA DESTEK VERİYOR. SONRASI MALUM. TUTUKLANIYORUZ.

-T.S.K. DA BAZI GENÇ SUBAY’LAR YAPILAN BU EYLEMİ SANKİ KENDİLERİNE KARŞI YAPILMIŞ BİR HAREKET OLARAK ALGILIYOR, VE ORANTISIZ BİR ÇEKİŞME BAŞLIYOR.

-OYSAKİ TAMAMEN HAKLI OLDUGUMUZ, FAKAT SESİMİZİ BAŞKA ŞEKLİYLE DUYURMA İMKANI OLMAMASI NEDENİYLE, EYLEMİN ŞEKLİNDEKİ TARZ NEDENİYLE HAKSIZ KONUMA DÜŞÜRÜLDÜĞÜMÜZ BİR HAREKET OLARAK, ÖMÜR BOYU CEZALANDIRILIYORUZ.

-HAKLI OLMAK DEGİL, HAKLI KALABİLMENİN KABUL GÖRDÜĞÜ SİSTEM, NE YAZIKKİ KENDİNİ DEGİL HAKSIZLIK YAPILANLARI YARGILIYOR NETİCESİNDE.

-DEMEKKİ ANA PRENSİP HAKLI OLMAK DEGİL HAKLI KALABİLMEKMİŞ, ŞUURUNU YERLEŞTİRİYOR BEYİNLERİMİZE. HAKLIYIZ, HAKLI KALABİLMELİYİZ.

-BİZİM SORUNLARIMIZ,

-AYAN BEYAN BELLİ OLAN SORUNLARIMIZ.

-9/2 DEN BAŞLAYAMAYAN TEK YÜKSEK OKULLU,

-1/4 E İNEMEYEN TEK YÜKSEK OKULLU,

-LOJMAN DAGILIMINDAKİ ORANTISIZLIK,

-ORDU EVLERİNDEKİ HİZMET KALİTESİ,

-ASKERİ KAMPLARDAKİ EŞİTSİZLİK,

-GÖREV TAZMİNATLARI VE ONLARCASI DAHA.

-SORUNLAR YUMAGI, DERT VE SORUNLAR, YANİ HASTALIK BELLİ. FAKAT TEŞHİS VE TEDAVİ EDECEK DOKTOR’U BULAMIYORUZ. CİGER’İMİZDEN YARALIYIZ, BİZLER DİŞ TABİBİNE GİDİYORUZ, MALESEF.

-YANİ SORUNLARIMIZ ORTADA AMMA, BİZLER ÇÖZÜM ÜRETME YERİNE SIK, SIK BU SORUNLAR YUMAGINI BİRAZ DAHA KARIŞTIRARAK ÇÖZÜMSÜZLÜGE GİDİYORUZ MALESEF.

-NE YAPALIM PEKALA, NE YAPMALIYIZ ?

-ÇÖZÜM ÜRETEN, FİKİR ÜRETEN, ÜRETTİĞİ ÇÖZÜM YOLLARINI TATBİKAT SAFASINA DÖKEN, HAKLI İKEN HAKLI KALABİLEN FİKİRLER.

-HAYDİ ÇÖZÜM ÜRETELİM, BEYİN JİMNASTİGİ YAPALIM, DOGRU ZAMANDA DOĞRU TEŞHİS VETEDAVİ.

-KALBİ YUMRUK KADAR, YÜREGİ MANGAL GÖNÜL ERLERİNE SELAM OLSUN.

-SAYGILARIMLA.

ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR

E.HV.ASB.1972-17

Kategoriler: Duyurular, Genel, Meslek Haberleri
Yukarı